Wezwanie do akcji 18-19 lipca

Jako Women Defend Rojava, Internationalist Commune, Make Rojava Green Again i RiseUp4Rojava wzywamy więc do globalnych dni akcji 18-19 lipca, przeciw kolonializmowi, faszyzmowi, patriarchatowi, kobietobójstwu, niszczeniu środowiska i wszystkim formom opresji. Będziemy demonstrować, okupować, blokować i protestować we wszelkich, kreatywnych, formach na całym świecie. Pokażemy nasz wspólny sprzeciw wobec faszyzmu, jako jeden front pokażemy co myślimy o wszystkich którzy odzierają nas z wolności i godności. Wzywamy więc wszystkie i wszystkich do przyłączenia się do tych akcji i dzielenia się nimi z nami!

POWSTAJEMY DLA REWOLUCJI! / RISE UP 4 THE REVOLUTION!

Rewolucja na Bliskim Wschodzie i na całym świecie zwycięży – faszyzm zostanie pokonany.

Niech żyje międzynarodowa solidarność!

PDF: pol_Call by Women Defend Rojava, Internationalist Commune and RiseUp4Rojava_18-19 July2020

Powstań dla rewolucji! / RiseUp 4 the Revolution

– Przeciw kolonializmowi, faszyzmowi, patriarchatowi i kobietobójstwu, niszczeniu środowiska i wszystkim formom opresji –

19 lipca – 8 rocznica Rewolucji w Rojavie. Rocznica Rawolucji w Nikaragui i Hiszpanii.

19 lipca to ważny dzień dla całego świata, nie tylko w perspektywie historycznej, ale też z punktu widzenia współczesności. Dzień ważny dla wszystkich osób walczących z faszyzmem i budujących świat, w którym chcemy żyć!

19 lipca osiem lat temu, największa rewolucja XXI wieku zaczęła się w Kobane, stając naprzeciw sił współczesnego faszyzmu. Rewolucja w Rojavie jest światłem nadziei dla innych części Syrii, Bliskiego Wschodu i całego świata. Podstawą tej rewolucji jest wyzwolenie kobiet. Stanowi ona przykład jak może wyglądać społeczeństwo oparte na radykalnej demokracji, ekologii społecznej i wyzwoleniu kobiet, zainspirowane ideami demokratycznego konfederalizmu zaproponowanymi przez Abdullaha Öcalana. Tutaj, w Rojavie/Północno-Wschodniej Syrii, istnieje rzeczywistość, w której kobiety, młodzież, mniejszości etniczne i religijne w ramach autonomicznych konfedaracyjnych struktur decydują o tym jak chcą żyć, jednocząc się i (wspólnie z ogólnoświatowym ruchem oporu) odnosząc sukcesy wobec sił, które od dekad poddawały nas opresji.

Historia nauczyła nas, że jeżeli powstaniemy i będziemy walczyć razem, zobaczymy połączenia między nami, będziemy się od siebie nawzajem uczyć i uznamy przeszłe i obecne rewolucje za swoje własne, odniesiemy sukces.

Z tego powodu, świętujemy tego dnia również zwycięstwo nad faszyzmem w Nikaragui w 1979. Po długiej i ciężkiej walce faszystowska, militarystyczna dyktatura została pokonana, otwierając drogę dla socjalistycznych rozwiązań, zwłaszcza w dziedzinie edukacji i rolnictwa. Rewolucję w Nikaragui i Rewolucję w Rojavie łączy wspólne dziedzictwo internacjonalizmu i wspólnej walki z faszyzmem oraz ideologiczne wpływy wcześniejszych ruchów rewolucyjnych.

Nigdy nie zapomnimy również powstania klasy pracującej 19 lipca 1936 przeciwko faszystowskiemu zamachowi stanu w Hiszpanii. Z bronią w ręku, klasa pracująca pokonała faszystów w największych miastach i rozpoczęła rewolucję społeczną w Aragonii i Katalonii. Heroiczny, internacjonalistyczny opór, w formie ponad 50 000 ochotników Brygad Międzynarodowych stanowi przykład dla naszej dzisiejszej walki.

Dziś, setki wolontariuszy z całego świata przyłączają się do rewolucyjnej walki w Rojavie/Północno-Wschodniej Syrii. Przybywają uczyć się i uczestniczyć w rewolucji kobiet, która przyjmuje za wyzwolenie płci za bazę do budowy świata wolnego od faszyzmu. Rozumieją, że rozwój patriarchatu na przestrzeni wieków, kształtuje współczesne opresyjne systemy. Razem z globalnym ruchem oporu prowadzimy wspólną walkę przeciw faszyzmowi, idąc w ślad Brygad Międzynarodowych, walk z kolonializmem i imperializmem w Algierii, Kubie, Nikaragui, Wietnamie i niezliczonych powstań przeciw kapitalistycznej współczesności na całym świecie. Bez pokonania patriarchalnej mentalności nie będziemy w stanie pokonać kapitalizmu, kolonializmu i faszyzmu.

Demokratyczna współczesność kontra kapitalistyczna współczesność w naszych czasach.

W dzisiejszym świecie istnieją dwa systemy pozostające w konflikcie: system kapitalistycznej współczesności, który wspiera wzrost faszyzmu i system demokratycznej współczesności łączący wszystkie kochające wolność, antyimperialistyczne, antypatriachalne i międzynarodowe siły tego świata! Dziś kapitalistyczna współczesność i faszyzm materializują się w formie DAESZ i faszystowskiego państwa Tureckiego, razem z jego globalnymi sojusznikami, amerykańskim imperializmem i szerszą międzynarodową koalicją NATO. Lecz siły demokratycznej współczesności, prowadzone przez młodzież, kobiety, opresjonowanych, mniejszości etniczne, pracowników i pracowniczki, nie akceptują tych prób dokonania okupacji i ludobójstwa i kontynuują walkę o stworzenie alternatywy, w której pragniemy żyć.

Zwłaszcza teraz, w czasie gdy podejmowane są próby okupacji całego Kurdystanu, wraz z kolejnymi operacjami militarnymi i codziennymi bombardowaniami, których celem jest unicestwienie największej rewolucji XXI wieku;

w czasie gdy kolonializm i faszyzm znów rośnie w siłę i manifestuje się jako integralny element państw narodowych na całym świecie, gdy wykorzystują one Covid-19 jako wymówkę do wprowadzania kolejnych autorytarnych rozwiązań;

w czasie kiedy rasistowska przemoc policyjna, rasistowskie ataki i ksenofobia przybierają na sile na całym świecie, czego przykładem było rasistowskie morderstwo George’a Floyda w Stanach Zjednoczonych, rasistowskie ataki w Hanau w Niemczech czy sytuacja uchodźców przetrzymywanych na granicach i w obozach;

w czasie gdy kobietobójstwo staje się praktyką państwa, jak widać było podczas ostatniego ataku w Kobane, którego ofiarami były kobiece aktywistki pracujące na rzecz samoorganizacji i wyzwolenia kobiet, ale też gdy ofiarami codziennej patriarchalnej mentalności stają się kobiety i osoby niebinarne na całym świecie;

w czasie kiedy destrukcja środowiska przyjmuje niespotykane wcześniej rozmiary a zyski kapitalistów stawiane są ponad potrzebami społeczeństwa i przyszłych generacji;

W tym czasie, My, globalny ruch oporu, POWSTAJEMY DLA REWOLUCJI!

Jesteśmy siłami kochającymi wolność i ludzkość. Nie tylko stawiamy opór tym atakom, budujemy też alternatywne życie zgodnie z naszą wizją. Idziemy w ślad wszystkich poległych w imię wolności i godności człowieka; tych które i którzy oddali życie za lepszy świat i pamięć, o których utrzymujemy przy życiu przez własny opór i podążając wyznaczoną przez nie i nich drogą.

Jako Women Defend Rojava, Internationalist Commune i RiseUp4Rojava wzywamy więc do globalnych dni akcji 18-19 lipca, przeciw kolonializmowi, faszyzmowi, patriarchatowi, kobietobójstwu, niszczeniu środowiska i wszystkim formom opresji. Będziemy demonstrować, okupować, blokować i protestować we wszelkich, kreatywnych, formach na całym świecie. Pokażemy nasz wspólny sprzeciw wobec faszyzmu, jako jeden front pokażemy co myślimy o wszystkich którzy odzierają nas z wolności i godności. Wzywamy więc wszystkie i wszystkich do przyłączenia się do tych akcji i dzielenia się nimi z nami!

POWSTAJEMY DLA REWOLUCJI! / RISE UP 4 THE REVOLUTION!

Rewolucja na Bliskim Wschodzie i na całym świecie zwycięży – faszyzm zostanie pokonany.

Niech żyje międzynarodowa solidarność!

Scroll to Top