Medya Savunma Alanları’na yönelik saldırılara karşı eylem çağrısı, #UniteInResistance #SmashTurkishFascism, 24.04.2021


Faşizme ve işgale karşı #DirenişteBirleşiyoruz – #UniteInResistance – ve her yerde işbirlikçileriyle birlikte #TürkFaşizminiEziyoruz – #SmashTurkishFascism -!

Medya Savunma Alanları’na yönelik saldırılara karşı eylem çağrısı

Faşizme ve işgale karşı #DirenişteBirleşiyoruz – #UniteInResistance – ve her yerde işbirlikçileriyle birlikte

#TürkFaşizminiEziyoruz – #SmashTurkishFascism -!

Faşist Türk ordusu 23 Nisan Cuma günü, Güney Kürdistan’da yeni bölgeler işgal etmek amacıyla,

Avaşin, Metina ve Zap bölgelerine yönelik bir kara harekatı başlattı.İlk olarak Avaşin bölgesindeki Mamreşo’nun bombalanmasının ardından, bölgeye helikopterlerle Türk askeri birlikleri indirildi. Bombardımanlar ve karadan yapılan saldırılar sonrasında Metina, ardından da Zap bölgesine yayıldı. İşgal karşılıklarına derhal cevap veren gerilla güçleri ise Faşist Türk ordusuna ağır darbeler indirdi.

Avaşin, Metina ve Zap bölgelerinin hepsi Gerilla güçlerinin kontrolündeki Medya Savunma Alanları içinde yer almaktadır ve Medya Savunma Alanlarına yapılan her saldırının devrimin bütününe, dolayısıyla da Rojava’ya, Kürdistan’daki anti-faşist mücadeleye, bölgeye ve hepimize yönelik bir saldırı olduğunu anlamak ve altını çizmek önemlidir.

Türk faşistlerinin yenilenen bu saldırıları ve işgal girişimleri, Gerillanın destansı direnişi ve küresel direniş hareketinin desteğiyle faşistler için ağır yenilgilerle neticelenen, birkaç ay önceki Gare ve geçen seneki Heftanin saldırılarının devamı niteiğindedir. Türk faşistlerin amacı açıktır ve o zamandan beri hiç değişmemiştir: Güney ve Kuzey Kürdistan arasındaki bölgeyi Rojava’ya yönelik yeni bir işgal girişimi ile Şengal’in işgalini mümkün kılacak bir tampon bölgeye çevirmek ve iradesini kırma hedefiyle Gerilla’ya tönelik ağır saldırılar gerçekleştirmek istiyorlar. Aynı zamanda, bütün bunlar ABD’nin, Avrupa’nın ve diğer uluslararası güçlerin rızasıyla gerçekleşiyor.

Örneğin, ABD’nin geçtiğimiz günlerde üçü de Kürt devrimci ve Kürt Özgürlük hareketinin öncü kadrolarından olan Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Murat Karayılan’ın ele geçirilmesi için birkaç milyon dolarlık bir ödül koyduğunu açıklaması, uluslararası güçlerin Kürt Özgürlük Hareketi’nin ortaya çıkardığı fikirleri ve devrim pratiklerini yok etmek istediğinin bir kanıtıdır.

Ama daha önce Zap’ta, Heftanin’de ve Gare’de olduğu gibi, Kürdistan şimdi de faşizme mezar olacak!

Herkesi hemen harekete geçmeye çağırıyoruz! İnsiyatif alarak sokağa çıkın, etrafınızdaki eylemliliklere katılın ve örgütleyin. RiseUp4Rojava sitesindeki hedef haritasını inceleyin!

2 ay kadar önce Gare’ye yapılan saldırılar sırasında biraraya geldiğimizde olduğu gibi, Gerilla ile ortak mücadeleyi destekleyin ve büyütün. Gare bizim ortak zaferimizdi ve bu sefer de kazanan yine hep birlikte biz olacağız!

Hep birlikte, faşizme ve işgale karşı #DirenişteBirleşiyoruz – #UniteInResistance –! Hep birlikte

#TürkFaşizminiEziyoruz – #SmashTurkishFascism – ve devrim ile kazanımlarını savunuyoruz!

Ortadoğu’daki devrim kazanacak – faşizim ezilecek!

Rojava Enternasyonalist Komünü / Internationalist Commune of Rojava,

Enternasyonalist Genç Kadınlar / Young Internationalist Women,

RiseUp4Rojava Ağı Koordinasyonu / RiseUp4Rojava-Network Coordination,

24.04.2021